آدینه آیینه‌ی لحظات خاطره انگیز شماســت.

ویزای اسلوونی
چهار شنبه 14 اسفند 1398
بازدید: 191

ویزای اسلوونی

اسلوونی کشوری در جنوب شرقی اروپای مرکزی و در همسایگی اتریش، کرواسی، مجارستان و ایتالیا می باشد. اسلوونی کشوری کوهستانی می باشد و آب و هوای مدیترانه ای داشته و در اغلب ایام سال هوای سرد و خشک دارد. پایتخت آن شهر لیوبلیانا می باشد که از بارانی ترین شهر های اروپا محسوب می شود. این کشور جاذبه های دیدنی بسیار زیاد و جذابی دارد که از جمله می توان به دریاچه بلد، غار زیرزمینی پوستجنا، قلعه بلد، قلعه لیوبلیانا، برج نبوتکنیک و … نام برد.

اسلوونی یکی از هم پیمانان اتحادیه اروپا می باشد و به همین دلیل کسانی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند، می بایست که ویزای شینگن دریافت کنند. گفتنی است که پس از دریافت ویزا زمان ورود به این کشور کنترلی بر روی ویزای شما صورت نمی گیرد و تنها بررسی های رایج انجام می شود؛ این در حالی است که برای ورود به بلغارستان، کرواسی، قبرس ایرلند، بریتانیا و رومانی بازدید اساسی از ویزای شما انجام می شود.

مدارک مورد نیاز در مقاله ویزای اسلوونی :

انواع ویزای شینگن در مقاله ویزای اسلوونی

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

  1. ویزای تایپ A :ویزای ترانزیت یا توقف فرودگاهی می باشد. یعنی مسافر نمیتواند به هیچ وجه از فرودگاه خارج شود و فقط در یکی از فرودگاههای شینگن می تواند پرواز خود را عوض کند و راهی کشور دیگری در خارج از شینگن شود.
  2. ویزای تایپ B : ویزای عبور است یعنی مسافر می تواند از فرودگاه خارج شده و از شنگن بعنوان منطقه ای برای عبور به صورت زمینی به سمت کشوری دیگر استفاده کند
  3. ویزای تایپ C : ویزای گردشگری یا توریستی می باشد که بیشتر مسافران ایرانی با این ویزا وارد شینگن می شوند.
  4. ویزای تایپ D : ویزای بلندمدت شینگن می باشد که معمولا تاجران و بازرگانانی که ممکن است در سال چندین مرتبه قصد سفر به اروپا را داشته باشند از آن استفاده می کنند

چند نکته درباره ی ویزای شینگن و ویزای اسلوونی :

خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز به اسلوونی :

در حال حاضر از شیراز فقط پرواز ترکیش (با یک توقف در استانبول) پرواز دارد و از تهران پرواز های لوفتهانزا (با یک توقف در فرانکفورت)، ترکیش (با یک توقف در استانبول)، ایرفلوت (با یک توقف در مسکو)، امارات (با یک توقف در دبی) و پرواز اتریشی (با یک توقف در وین) انجام می شود .

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.